Полтавські туристи вперше погуляли по замку та послухали «співаючі тераси»

15 вересня відбулася перша з Полтави екскурсія «Старовинними палацами та парками Слобожанщини» від туристичного клубу «InGreen». 50 полтавських туристів відправилися шукати найцікавіші перлини Харківської області.
Першим нас гостинно зустрів Шарівський комплекс садово-паркового мистецтва. Історія цього маєтку почалася в 1804 році з детального опису Шарівки початку XIX століття в «економічній примітці на Богодухівський повіт». Першим власником маєтку вважається Петро Ольховський. Барон Леопольд Кеніг став власником Шарівського замку в 1900 році. Саме з його ім'ям пов'язані найцікавіші історії в парку про «Камінь кохання» та «Сахарную горку».
Палац, хоча він зараз і знаходиться не в найкращому стані, вражає своєю грандіозністю та масштабністю. Він закритий для загального відвідування, але фото звідти можемо показати, щоб кожен міг помилуватися відголосом розкоші минулих століть.
Також – Шарівський палац – чудове місце для фотосесій, як у звичайному одязі так і у вечірніх сукнях. Тому, під час поїздки був спеціально відведений час для фотосесій на території Шарівського парку, чим охоче скористалися учасники (і особливо учасниці) екскурсії.
Потім, загублена серед соснового лісу, перед нами постала Спасо-Преображенська церква. Архітектурний проект церкви в 1908 році розробив 35-річний Олексій Щусєв, відомий вже на той час зодчий. Ця церква - одна з кращих будівель подібного типу початку ХХ століття в Україні. Її копія, навіть, знаходиться в Ніцці (Франція).
Слобожанщина продовжила дивувати туристів своїми незвичними пам'ятками, захованими серед полів та лісів. Наступним учасники екскурсії відвідали унікальний багатоярусний об'єкт садово-паркової архітектури «Співаючі тераси». Одна із версій виникнення цього об'єкту: побудова майданчиків, які акумулюють тепло і оптимально розподіляють вологу і тому придатні для висадки екзотичних рослин. Інша версія: виникнення унікального плацдарму на одній паралелі з єгипетськими пірамідами для зв'язку із космосом. Екскурсовод розповів усі деталі та розвіяв міфи, а туристи ще і пісень поспівали та яблучок із терас поїли.
І завершальним акордом стало відвідування Краснокутського дендропарку, заснованого Іваном Каразіним, молодшим братом Василя Каразіна, засновника Харківського національного університету. Тут ми і острів кохання побачили, і білтх лебедів погодували, і справжню хату Баби-яги надибали. А наостанок помилувалися краєвидами, за які цариця Катерина ІІ і нагородила селище назвою «Красний Кут».
Тож екскурсія «Старовинними палацами та парками Слобожанщини» від туристичного клубу «InGreen» 15 вересня прошла на «УРА»! З нетерпінням чекатимемо наступної поїздки за цим маршрутом.