23.03.2014

22 березня 22 полтавці відвідали Космічну екскурсію (фото)

22 березня 2013 року  22 бажаючих зібралися на сьому екскурсію від проекту "Таємнича Полтава". Цього разу тематика була космічна, а екскурсія приурочена до Дня авіації та космонавтики, який відзначається 12 квітня. Під час екскурсії туристи не лише відвідали Музей авіації та космонавтики, а також дізналися про тематичні меморіальні дошки та пам'ятки, розташовані у межах міста.

Космічна екскурсія Таємнича Полтава

Полтава багата талановитими людьми. Серед яких не тільки письменники і художники, а й відомі дослідники та винахідники. Імена цих талановитих людей та їхній вклад у розвиток науки учасникам екскурсії відкрили у Музеї авіації та космонавтики. Музейна збірка розміщена у шести залах, в яких представлені ужиткові речі космонавтів, моделі космічних кораблів та їх складові дійові деталі, наочний матеріал про життя і діяльність піонерів ракетного будівництва та повітроплавання. 

Космічна екскурсія Таємнича Полтава

Завідувач науково-дослідного сектору Сильвестр Гордійович Шафарчук назвав зокрема такі відомі імена:

Олександр Шаргей (Юрій Кондратюк) - автор теорії космічних польотів, який розрахував оптимальну траєкторію польоту на Місяць, який народився у Полтаві.

Сигізмунд Леваневський - відомий льотчик, герой Радянського Союзу, який жив у Полтаві.

Глеб Котельников - винахідник авіаційного ранцевого парашуту, який жив у Полтаві.

Володимир Челомей - конструктор ракетно-космічної техніки, який навчався у Полтаві.

Космічна екскурсія Таємнича Полтава

Керівник проекту Ольга Влох поєднала екскурсію в музеї та на вулицях міста:

- Цього разу учасники екскурсії прослухали захоплюючу розповідь у музеї, а потім відвідали пам'ятки, присвячені космічно-авіаційній тематиці. Всі знають про пам'ятник Юрію Кондратюку на Першотравневому проспекті. А от про меморальну дошку на будинку, де жив льотчик Сигізмунд Леваневський або про меморіальну дошку на школі №10, де навчався академік Володимир Челомей знають далеко не всі. Навіть, позначений меморіальною дошкою, будинок на Жовтневій, де мешкав Глеб Котельников, не всі змогли ідентифікувати. Тож учасники нашої екскурсії точно поповнили свій "багаж знань" про рідне місто та змістовно провели час. Наступна тематична екскурсія наступного місяця теж пройде на свіжому повітрі.

Космічна екскурсія Таємнича Полтава

Деталі про екскурсію можна почитати за посиланням: СТУДКЛУБ,сайті 0532, виданні Сьогодні-Полтава.


Кожну останню неділю місяця ми чекаємо всіх бажаючих

на цікавих тематичних екскурсіях та спільних походах в музеї!

Приєднуйтеся до пректу "Таємнича Полтава" НАСТУПНОГО РАЗУ!