31.03.2015

Більше 1000 полтавців відвідали тематичні заходи "Таємничої Полтави"

В рамках інформаційно-туристичного проекту «Таємнича Полтава» кожної неділі березня проходили тематичні пішохідні екскурсії містом. Кожного тижня розглядалася нова тема. Всього проведено сім екскурсій до яких приєдналося більше 200 учасників.Усі екскурсії були СПЕЦІАЛЬНО РОЗРОБЛЕНІ на замовлення керівництва туристичного клубу InGreen!

Першою була тема «Релігійна Полтава», де розповідалося про діючі та зруйновані релігійні споруди міста. Вона охопила  цілих два окремих пішохідних двохгодинних маршрути. Учасники побачили, де знаходилися готична кірха Петра і Павла та дерев’яна Покровська церква, збудована на кошти останнього кошового Запорозької Січі Петра Калнишевського. Де стояла Стрітенська церква та що зараз знаходиться в приміщенні Великої Хоральної Синагоги? На ці та інші питання полтавці теж знайшли відповідь. Матеріалу виявилося так багато, що вже готується третій маршрут  із відвідуванням Макаріївської церкви та каплички Пантелеймона Цілителя.

Найбільшу кількість однодумців об’єднав  архітектурний маршрут «Полтавський Модерн». У Полтави є своя унікальна історія цього стилю - вона подарувала світу Український модерн. Ця подорож була присвячена загадковому і живому, яскравому та вигадливому - полтавському модерну. Протягом екскурсії полтавці побачили  міські особняки з унікальним керамічним декором, дохідні будинки з ажурною ковкою, дізналися які будинки мають "родичів" в інших містах і де в Полтаві модерн було "приховано" під новими фасадами. Архітектура нашого міста дуже різноманітна, тож уже готується нова тема для екскурсії про інший архітектурний стиль.

До Міжнародного жіночого дня була приурочена екскурсія «Видатні жінки Полтави». Святкова екскурсія зібрала близько 60 учасників. Вони розподілилися на дві групи, кожна з яких пройшла центральними вулицями міста та почула цікаві маловідомі факти про славетних полтавчанок. Розповідь ішла про наших сучасниць, історичні та легендарні постаті, наприклад: Раїса Кириченко, Маруся Чурай, Ляля Убийвовк, Варвара Рєпніна, Галина Вовченко, Єлизавета Милорадович, Анжеліка Остапенко, Марійка Бойко та ще багато відомих імен.

Очікуваною була тема «Містична Полтава», але свою «містику» проявила погода в останню неділю березня, тож цей маршрут був перенесений на теплу пору року. Крім того, із потеплінням на полтавців чекає «Полтава гастрономічна», адже наша «полтавська» кухня, як і наша «полтавська» мова - унікальні та самобутні!

За півтора роки діяльності проекту "Таємнича Полтава" участь у тематичних заходах взяло більше 1000 учасників.

Ще в 2013 році пройшла перша безкоштовна оглядова екскурсія по місту для його жителів. А за останній час розроблено близько десяти  тематичних авторських пішохідних маршрутів. Частина екскурсій вже була проведена, а нові пішохідні маршрути плануються на теплу пору року. Розширюйте свій світогляд та поглиблюйте любов до рідного краю разом з однодумцями та тематичних екскурсіях від проекту "Таємнича Полтава"

Деталі про березень можна почитати за посиланням: СТУДКЛУБ, Полтавщина, сайт 0532, Полтава Сьогодні, Новини Полтавщини.


 Кожного місяця ми чекаємо всіх бажаючих
на цікавих тематичних екскурсіях та спільних походах в музеї!
Приєднуйтеся до проекту "Таємнича Полтава" НАСТУПНОГО РАЗУ!