21.09.2015

«Таємнича Полтава» відсвяткувала свій день народження на безкоштовній екскурсії

20 вересня 2015 року в рамках інформаційно-туристичного проекту «Таємнича Полтава»  відбулася святкова безкоштовна оглядова пішохідна екскурсія історичною частиною міста. Вона приурочена до Дня Народження проекту та до Дня міста.

Рівно два роки тому перша безкоштовна оглядова пішохідна екскурсія зібрала 80 однодумців та стала початком унікального проекту. Як виникла ідея таких екскурсій розповідає керівник інформаційно-туристичного проекту «Таємнича Полтава» Ольга Влох:
-    У нас чудове місто зі славним минулим, тому в Полтаву часто приїздять туристи із інших міст, щоб послухати цікаві факти з її історії. А от пішохідні екскурсії для широкого кола бажаючих полтавців по Полтаві раніше не проводилися, хоча така практика широко поширена закордоном. Наш перший скромний досвід був у 2012 році. Я особисто проводила безкоштовну екскурсію учасникам пробіжки від громадського руху «Полтава за спорт». А вже у 2013 року ми запросили на екскурсію усіх бажаючих. Ідея збиратися разом щоб поглиблювати знання про історію рідного міста сподобалася полтавцям. Відтоді проект набув популярності. Спочатку ми ходили у музеї міста, а потім почали розробляти власні тематичні пішохідні маршрути.

За час існування проекту його учасники відвідали музей футбольного клубу «Ворскла» та музей Рушника, Архімандритський сад та Хрестовоздвиженський монастир, побували у багатьох інших музеях міста. Навіщо іти у музей групою, а не самостійно,  розповідає керівник інформаційно-туристичного проекту «Таємнича Полтава» Ольга Влох:
-    Ми збираємо однодумців для спільних походів у музеї тому що так веселіше і дешевше. Якщо вхідний квиток у музей має фіксовану вартість за кожну особу, то екскурсія оплачується за групу осіб. І не вадливо це група із двох чи з 20 осіб. Звісно вигідніше іти групою в 20 осіб. Тому ми збираємо однодумців і ходимо у музеї разом. До того ж у музеї ми намагаємося ходити, коли там є якісь знижки, акції або атракції. Наприклад, влітку цього року проодила акція «Три музеї за ціною одного». Бажаючі учасники проекту відвідали разом з нами літературно-меморіальний музей Володимира Короленко, а в музеї Панаса Мирного та Івана Котляревського змогли сходити самостійно абсолютно безкоштовно. А зимою у музеї Володимира Короленка учасники відвідали тематичну екскурсію та ексклюзивну "Короленківську Ялинку".

Крім походів у музеї організатори запропонували полтавцям новинку – тематичні пішохідні екскурсії по Полтаві. Перша така екскурсія пройшла ще в червні 2014 року. Які теми вже були проведені розповідає керівник інформаційно-туристичного проекту «Таємнича Полтава» Ольга Влох:
-    Коли ми відвідали усі найцікавіші музеї постало питання: «Що ж робити далі?». Хотілося відкривати нові таємниці Полтави. Тож ми знову вийшли на вулицю. Цього разу на тематичні екскурсії. Наше місто таке багате історичними подіями, що теми самі вишикувалися в чергу. Ми перші розробили та провели такі тематичні екскурсії: «Художня Полтава», «Релігійна Полтава», «Видатні жінки Полтави», «Козацька Полтава»,  «Містична Полтава», «Архітектурна Полтава», яка вже має поглиблені теми «Модерн» та «Класицизм». І на осінь уже розроблено нові цікаві теми, які очікують своїх учасників.

За два роки діяльності проект зібрав близько 2000 однодумців на різних тематичних заходах. У проекту з’явилися відзнаки та послідовники. Про плани на майбутнє розповідає керівник інформаційно-туристичного проекту «Таємнича Полтава» Ольга Влох:
-    Дуже приємно, коли твою діяльність відзначають та наслідують. Деякі теми пішохідних маршрутів, які наші учасники вже відвідали, беруть собі на озброєння наші колеги і проводять повторно. А ми в цей час розробляємо нові ексклюзивні авторські маршрути та відкриваємо нові таємниці міста. Вже цієї осені на полтавців чекають «Навчальні заклади Полтави 18-19 століття» та «Полтавські цвинтарі 17-18 століття». Ми розширюємо та поглиблюємо власний світогляд, плекаємо любов та патріотизм до рідного міста і запрошуємо всіх однодумців приєднуватися до проекту «Таємнича Полтава» на сайті - http://www.ingreen.in.ua/tours/topoltava/1114

За два роки діяльності проекту "Таємнича Полтава" участь у тематичних заходах взяло близько 2000 учасників.

Деталі про проект можна почитати за посиланням: СТУДКЛУБ, Полтавщина, сайт 0532, Полтава Сьогодні, Новини Полтавщини.


 Кожного місяця ми чекаємо всіх бажаючих
на цікавих тематичних екскурсіях та спільних походах в музеї!
Приєднуйтеся до проекту "Таємнича Полтава" НАСТУПНОГО РАЗУ!