26.04.2017

Учасники ТК InGreen першими відвідали шахти та кар’єри Кривого Рогу

Полтавський туристичний клуб In Green невтомно шукає нові оригінальні мандрівні стежки, ще не затоптані ногами квапливих туристів. Цієї весни увагу полтавців привернуло найбільше не обласне місто України, що входить до трійки найдовших міст світу. Одноденна подорож потягом, що припала на 22 квітня, розфарбувала кольоровими барвами скупі енциклопедичні уявлення про Кривий Ріг. Місто рекордів та контрастів, місто кар'єрів та шахт, місто скверів та парків, місто театрів та вузів... Живе, динамічне та багатогранне – саме таким побачили Кривий Ріг учасники In Green.

Екскурсія, що об'єднала людей з кількох областей
Хтось чекає безвізу, щоб побачити «європейські дива», а ентузіасти з полтавського клубу затято розширюють туристичну мапу рідної країни. In Green – першовідкривачі мандрівного шляху з Полтави до Кривого Рогу. Насправді, новий промисловий маршрут зацікавив відчайдух з Полтави, Харкова, Києва, Сум, Львова та Миколаєва. За всю історію клубу це найбільш географічно розмаїта команда. Цікаво, що до екскурсії містом долучився навіть один мешканець Кривого Рогу! Він отримав колосальне задоволення, впізнаючи рідне місто по-новому.
Ідеально підібрана дата – помірно теплий квітень, що вбирає природу в ніжні шати – дозволила насолодитися масштабними криворізькими краєвидами та зробити вдалі фото. Надворі вже не зимно, щоб вдягати зайвий одяг на промислові об’єкти, але ще й не спекотно, тому дихалося легко. Оптимально зручний розклад руху потягу та найдовший світловий весняний день дали змогу побачити максимум цікавинок до сутінок.

Тринадцятигодинна програма, що включала всі основні об'єкти міста
Щасливчики з In Green дізналися, як виглядав легендарний засновник міста – козак Ріг, що в середині 17 століття був кошовим отаманом Запорозької Січі. Застиглий у бронзі, він і зараз охороняє спокій міста. Пізніше учасники екскурсії звірили час за найбільшим у світі квітковим годинником та відвідали історико-краєзнавчий музей, відомий своєю унікальну 3D-галереєю. А потім нарешті побачили та почули «залізне» серце України! Однією з цікавинок Кривого Рогу є залізорудні кар'єри гірничо-збагачувальних комбінатів, одні з найбільших в світі. Окрім залізорудного кар’єру ПАТ Південний гірничо-збагачувальний комбінату, заглянули в гігантську безодню шахти «Гвардійська». Тут, в кар'єрах Кривого Рогу, минулого року знімали українсько-литовську гостросюжетну історичну драму «Червоний» за романом Андрія Кокотюхи. Неподалік фантастичних урвищ розташовано реалістичний «криворізький концтабір ГУЛАГ, створений у якості декорацій до фільму.
Побували й в новоствореному музеї підприємства ПАТ Південний гірничо-збагачувальний комбінат. А ще – заглянули в цех виробництва сувенірної продукції з криворізького каміння, зібрали власну колекцію криворізьких мінералів і гірських порід та покаталися на ексклюзивному швидкісному трамваї-метро «Метротрам»!

Весь цей час групу супроводжував найкращий екскурсовод Кривого Рогу – кандидат географічних наук, доцент, завідуючий кафедри фізичної географії, краєзнавства і туризму Криворізького національного університету, спеціаліст відділу промислового туризму КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу».  «Кривий Ріг – це наче інша планета», - переконалися члени клубу In Green. Кожен з 23 учасників подорожі знайшов тут щось своє.