13.09.2017

Полтавщина долучилася до міжнародного форуму у Кривому Розі

 8-9 вересня 2017 року у Кривому Розі відбувся Міжнародний форум «Індустріальний туризм: кращі практики для ефективного розвитку територій», в рамках якого також проходив фестиваль «Ніч індустріальної культури» та проводилися захоплюючі нічні екскурсії на промислових об’єктах. Учасниками форуму стали представники влади, керівники промислових підприємств регіону, науковці та фахівці сфери туризму. Туристичну галузь Полтавщини на форумі представив туристичний клуб InGreen в особі керівника Ольги Влох.

 Наразі це єдина туристична організація в регіоні, яка регулярно організовує екскурсії до великого та потужного індустріального міста, що є лідером за виробництвом промислової продукції в Україні. Власне, саме вона відкрила для полтавців поняття «індустріальний туризм», пропонуючи найцікавіші об’єкти для відвідання – Чорнобильську зону відчуження, закинуту АЕС «Орбіта», надсучасний потужний завод Interpipe, кар’єр Південного гірничо-збагачувального комбінату у Кривому Розі та інші об’єкти. До слова, на промислові потужності виробництва Кривого Рогу нині регулярно організовує поїздки лише четвірка міст – Київ, Дніпро, Кропивницький та Полтава.

Міжнародний форум Кривий Ріг Полтава

 Взагалі, Кривий Ріг – це центр індустріального туризму, адже тут багато великих промислових виробництв, кожне з яких може стати об’єктом для екскурсії. Чотири роки тому місто взяло курс на розвиток туризму і пожвавлення ділової активності в сфері креативних індустрій. За цю справу взялися справжні ентузіасти й за останній час вони досягли суттєвих результатів, які вдалося продемонструвати на цьогорічному форумі «Індустріальний туризм», що мав на меті познайомити провідні туристичні компанії України з особливостями і специфікою туристичної інфраструктури Кривого Рогу.

  На заході також обміркували перспективи розвитку внутрішнього туризму і міжнародного співробітництва у цій сфері. Своїм досвідом у розвитку промислового туризму поділилися представники з Польщі, Німеччини, Бельгії та Японії. Про можливості промислового туризму в місті та унікальні маршрути говорили науковці кафедри фізичної географії, краєзнавства та туризму ДВНЗ «Криворізький державний педагогічний університет» та представники регіональних туристичних організацій.

 У рамках форуму відбулося урочисте підписання Меморандуму про співпрацю в напрямку розвитку туризму між виконавчим комітетом Криворізької міської ради та промисловими підприємствами міста: ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг» ПАТ «Південний ГЗК», ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат».

Кривой Рог из Полтавы карьер югок InGreen

 Після форуму ввечері вперше під відкритим небом відбувся захід, що немає аналогів в інших містах – фестиваль «Ніч індустріальної культури». На вечірньому заході криворіжці та гості міста змогли відчути потужний ритм індустріального життя Кривого Рогу. До уваги охочих були представлені: парад професій, виставка новітньої техніки, майстер-класи з гончарного мистецтва, буріння, зварювання та художнього розпису гірських порід. Не менш захоплюючою частиною фестивалю стали нічні екскурсії по Південному гірничо-збагачувальному комбінату та Буршицькому відвалу. Завершальним акордом вечора стало вогняне шоу та концерт гурту «Антитіла».

Кривой Рог из Полтавы карьер югок InGreen

 А наступного дня для учасників форуму була підготовлена додаткова екскурсійна програма, що включала відвідання найважливіших об’єктів промислового туризму.

 Кривий Ріг – багатогранний та цікавий, це велике індустріальне місто варте уваги! Якщо вас зацікавила можливість побачити кар’єри та шахти Кривого Рогу, побувати в місцях, що нагадують декорації до фільмів про незвідані планети, вирушайте сюди. Цієї весни туристичний клуб InGreen вже їздив до Кривого Рогу, наступна зустріч з промисловим гігантом запланована на середину осені.