22.09.2017

Близько 180 полтавців зібралося на безкоштовну оглядову екскурсію від проекту «Таємнича Полтава»


21 вересня 2017 року пройшла святкова безкоштовна оглядова пішохідна екскурсія історичною частиною міста Полтава від пошуково-дослідницького проекту «Таємнича Полтава». 21 вересня 2017 року проект відзначає 4 роки від дати заснування.
На екскурсію зареєструвалося більше 200 учасників, а прийшло, за підрахунками організаторів, близько 180 осіб.  Було задіяно 4 екскурсоводи. Всі вони є авторами тематичних пішохідних екскурсій.  Учасники поділилися на 4 підгрупи  і  близько 2-х годин слухали захоплюючу розповідь про історію міста Полтава. Учасники пройшли різними маршрутами по історичній частині міста Полтава і відкрили для себе нові факти із історії рідного міста.
Участь у  проекті добровільна. Немає обмежень по вікові чи іншим показникам. За час існування проекту учасниками пішохідних екскурсій були: дорослі, діти дошкільного та шкільного віку, діти на дитячих візочках ( в тому числі молодші 1 року), пенсіонери, люди з обмеженими фізичними можливостями (в тому числі на інвалідних візках), іноземці, полтавські екскурсоводи.  Приєднатися до проекту може кожен бажаючий!
На тематичні екскурсії проводиться попередній запис і формуються групи близько 30 осіб, що усім було зручно слухати екскурсовода – тому що лише один екскурсовод є автором конкретної теми. На оглядову екскурсію приходить необмежена кількість осіб, і з розрахунку на кількість зареєстрованих учасників приходять екскурсоводи. Раніше участь у оглядовій пішохідній екскурсі по місту брало від 80 до 120 осіб за один раз. А 21 вересня відбулася наймасовіша за всю історію проекту безкоштовна оглядова пішохідна екскурсія по Полтаві, яку відвідало близько 180 учасників.

За час існування проекту вже розроблено 20 авторських тематичних екскурсій і у жовтні на полтавців чекають ще три нові теми:  1 жовтня пройде архітектурна тематична екскурсія "Українські риси" у полтавській архітектурі», 15 жовтня відбудеться тематична екскурсія «Відомі чоловіки Полтави», приурочена до Дня Захисників України, а 29 жовтня на полтавців чекає нова цікава тема «Торгівля у Полтаві минулого століття». Вже відкрито запис на всі тематичні екскурсії на сайті організаторів -

Керівник пошуково-дослідницького проекту Ольга Влох рада бачити постійних і нових учасників на екскурсіях:
-    Чотири року тому, коли ми планували першу оглядову екскурсію по Полтаві для полтавців, то не знали чи буде це цікаво жителям міста. Але вже після першої екскурсії, до якої приєдналося 80 учасників, ми зрозуміли, що полтавці хочуть дізнатися більше про історію рідного міста. Тож наші екскурсії стали регулярними. Перші пів-року існування проекту, які припали на осінньо-зимовий період, ми із однодумцями збиралися в групи та відвідували музеї міста. А з червня 2014 року спеціально на наше замовлення екскурсоводи почали розробляти тематичні екскурсі по місту. Зараз у нас є вже 20 тематичних пішохідних екскурсій. За час існування проекту різні його заходи відвідало близько 4 тисяч учасників. Приємно, що у нас є постійні учасники і кожного разу приєднується нові учасники. На екскурсії приходять цілими родинами. Наші заходи орієнтовані більше для дорослих та дітей середнього і старшого шкільного віку. Але в серпні цього року ми вже презентували пішохідну інтерактивну-екскурсію квест із пошуком «скарбу» для молодших діток. А новинкою осені є відвідування телеканалу «Лтава», яке надзвичайно цікаве і дорослим і дітям. Ми плануємо розробити додаткові екскурсійні заходи для дітей, щоб уже змалечку вони поважали та любили рідне місто. Я вважаю, що полтавці, які знають історію рідного міста будуть більше його цінувати та берегти його багату культурну спадщину.

Організатори пошуково-дослідницького проекту «Таємнича Полтава» запрошують до співпраці екскурсоводів та волонтерів і з радістю запрошують усіх бажаючих відвідати нові тематичні екскурсії містом Полтава.


 Новина про екскурсію на Полтавщині - https://poltava.to/project/2885/

Новина про екскурсію на Студклубі - https://news.studclub.poltava.ua/new/54169

Новина про екскурсію в Новинах Полтавшини - http://np.pl.ua/2017/09/blyzko-180-poltavtsiv-zibralosya-na-bezkoshtovnu-ohlyadovu-ekskursiyu-vid-proektu-tajemnycha-poltava/

Новина про екскурсію на сайті Полтава365 - https://poltava365.com/poltavczyam-proveli-bezkoshtovnu-ekskursiyu-do-dnya-mista.html

Відео про екскурсію на телеканалі "Місто" - https://misto-tv.poltava.ua/news/25430/