Трансфер на Гелон-Фест + Борщик у горщику

Длительность поездки: 1 день
Затраты на человека:

Програма туру може бути уточнена залежно від погодинної програми обох фестивалів!

Записатися на трансфер дуже просто:
1. Ви подаєте письмову заявку за посиланням вище
2. Вам приходить письмова інформація про програму та оплату поїздки
3. Ви здійснюєте оплату поїздки згідно інструкції
4. Вам приходить письмова інформація про збір групи
5. Ви приходете на вказаний час на вказане місце на збр групи і їдете на фестиваль

Організатои фестивалю ГЕЛОН-ФЕСТ в ФБ - https://www.facebook.com/bilskgelon/

Трансфер на фестиваль в ФБ - https://www.facebook.com/events/394652561171676/

Відео-новина про перший фестиваль 2017 - ТУТ

Друзі, гайда на Полтавщину! Два дні неймовірних вражень – 16 та 17 червня на мальовничих околицях Більського городища вібуватиметьсяяскравий, колоритний етно-фестиваль «Гелон-фест»! На вас чекає вражаюча розважальна програма: виступи відомих українських музикантів, майстер-класи скіфських реконструкторів та професійних гончарів, феєричне свято ковалів, презентація робітмайстрів народної творчості, виставка кулінарних виробів за скіфською тематикою та захоплююче фаєр-шоу! І справжня родзинка фестивалю – театралізована екскурсія Більським городищем з оглядом археологічних розкопок, а також – тематичні піші та велоекскурсії  з можливим проживанням в археологічному таборі на території славетного міста Гелон. Зустріньмо разом Сонце Величної Скіфії! Гелон-фест – свято, що вражає! Фестиваль проходить за підтримки Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА та Історико-культурного заповідника «Більськ».


Більське городище VІІІ-ІІІ ст. до н.е. є унікальним археологічним об’єктом культурної спадщини України і одним із найбільших укріплених поселень Європи доби раннього залізного віку. Археологічні дослідження підтверджують, що на цій території існував тогочасний політичний, економічний і культурний центр давнього переддержавного утворення племен Дніпровського лісостепу. Тривалий період учені наполегливо шукали колишнє місцезнаходження легендарного Гелону, що існував дві з половиною тисячі років тому. Завдяки багаторічній кропіткій праці археологів таємниця загадкового міста була розкрита. Проведені археологічні розкопки на древньому Більському городищі дають підставу зробити висновок, що саме це городище на річці Ворсклі і є тим місцем, де знаходився Гелон. За останніми підрахунками площа городища становила понад 5050 га, протяжність складних фортифікаційних споруд – близько 40 км. Вражають уяву розміри потужних оборонних укріплень – земляних валів, які у своїй основі мали ширину приблизно 18 м, висота валу складала близько 8 м, а висота дерев’яної стіни – 7 м.

Під час розкопок археологами знайдено залишки двоповерхових дерев’яних будівель, жертовників і храмів, рештки напівземлянкових та наземних жител, глинобитних печей, з’єднаних з житловими приміщеннями, різноманітні присадибні споруди господарського призначення – льохи, ями-зерносховища, погрібки, сушарні тощо. Численні знахідки керамічних антропоморфних, зооморфних та орнітоморфних статуеток свідчать про існування землеробських культів родючості. У багатьох похованнях, не зважаючи на їх тотальні пограбування мародерами, збереглося чимало античних артефактів – амфори, лекіфи, килики, канфари й глечики, прикраси з дорогих металів, перстні, монети, чорнолаковий столовий посуд, скляні й керамічні арибали (флакони для парфумів) тощо. Серед унікальних знахідок – золоті бляшки-нашивки у вигляді обличчя Діоніса, бронзовий казан та золотий перстень-печатка (знахідка 2001 року, яка на сьогодні є символом Більського городища).

Влітку 2017 року співробітники музею археології та етнографії Харківського національного університету ім. Каразіна разом з представниками заповідника "Більськ" під час проведення археологічних розкопок Більського городища в Полтавській області натрапили на унікальні знахідки. У похованні знайшли близько 30 золотих виробів. Серед них бляшка із зображенням гірського козла, бляшка з квітами на жіночий одяг, підвіска, голка. Знахідки в кургані відносяться до одного з перших поховань Бєльського городища. Археологи датують знахідки VII століттям до нашої ери. ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ про унікальну знахідку і подивитися відео можна ТУТ- http://poltava.to/news/39454/

Також можлива екскурсія за маршрутом "Золото Скіфів" та "Сільський Ермітаж"

або театралізована екскурсія в заповідник "Більськ" - https://goo.gl/wH4UAL


Рекомендуем экскурсию "Золото Скифов" и "Сельский Эрмитаж" для групп от 15 человек в удобный для Вас день.

Есть ВОПРОС? Напшите сообщение в ФЕЙСБУК! Или заполните форму "ЗАПРОС" на ГЛАВНОЙ странице вверху слева возле вкладки "Контакты"