Кавові історії з Йосипом Хмелевським

Длительность поездки: 1 день
Затраты на человека: 150 грн

Нова інтерактивна екскурсія за філіжанкою кави
"Кавові історії з Йосипом Хмелевським"

Тривалість 1,5 год
Місце проведення - "Львівська кав'ярня",

Поки що проводиться ЗАПИС бажаючих БЕЗ дати!

ДАТА БУДЕ ВИЗНАЧЕНА, коли у нас буде більше 10 бажаючих!

Для Вашої зручності можна безкоштовно цілодобово
ВІДПРАВИТИ ЗАЯВКУ НА УЧАСТЬ ТУТ

На гостей кав'ярні чекатимуть:
архітектор, автор тематичних екскурсій по Полтаві
"справжній" фтограф Йосип Хмелевський, який тут колись мешкав
а також філіжаночка запашної кави від "ЛЬвівської кав'ярні"

ОПИС заходу: Будинки історичного ансамблю Полтави старанно бережуть свої легенди та приховують таємниці. І лише допитливим співрозмовникам вони із радістю повідають про своїх відомих мешканців. Весняного суботнього ранку ми почуємо історію будинку по вулиці Соборності 32. Пов’язана вона з фотографом ХІХ століття Йосипом Хмелевським. Тож пан Йосип Хмелевський особисто чекає на гостей, щоб за філіжанкою кави розказати про себе. Запрошуємо відвідати напівтеатралізовану екскурсію із кавовим інтерактивом оповиту життєво-творчим шляхом Йосипа Хмелевського.


Учасник презентації проекту, редактор газети "Село Полтавське" Володимир Дряпак:

«Зігріті» Йосипом Хмелевським

..... Герой розповіді - фотограф Йосип Хмелевський. 1875 уродженець Польщі відкрив у в Полтаві фотоательє, яке було на той час одним з найкращих у Російські імперії. У нього робили знімки Володимир Короленко, Панас Мирний, Григорій Мясоєдов, Микола Скліфосовський. Фотографував маестро і велику групу діячів культури, що приїжджали у 1903 р. на відкриття пам'ятника Івана Котляревському.

Так от, певний час ЙХ орендував павільйон у будинку поміщика Онуфрія Васильєва по вулиці Олександрівській(нині Соборності, 32). Кім Григорович повідав неймовірну історію про те, як довго «вираховував» колишнє місце розташування майстерні. Телефонував, зустрічався, опитував. А ще саме він врятував старенький чемодан із фотографіями Хмелевського. А дорога їм була у смітник. «Я й досі дивуюся, як тоді, у шістдесят дев'ятому, мені попалася одна з найбільш унікальних фотографій: Хмелевський на смертному одрі. Біля труни стояло католицьке розп'яття, збоку - вінок з написом: "незабутньому колезі І.Ц. Хмелевському од союзу фотографів м. Полтави". Старий правопис (а це був 1924 рік) свідчив про те, що полтавські фотографи не поспішали приймати радянську владу. Та й Хмелевський, як відомо, ще в 1906 році виходив проти страйкуючих з пістолетом в руках». Ось такі деталі. Хоча, які ж це деталі. Велике і важливе.

Так от, Соборності, 32. Нині у будинку базується зручна і затишна «Львівська кав’ярня». Власниця, пані Катерина Бабіч - новатор у, здавалося б, традиційному бізнесі, експериментує, людина ділова, метка, не байдужа і безмежно закохана у Полтаву, історію рідного міста. Ще великий популяризатор древності і активно «патронує» подібні просвітницькі проекти. І бере в них участь. Її емоційні гарячі, коли вона у всіх ролях, розповіді, про історію кави, традиції рецепти, технології приготування улюбленого мільйонами напою, буквально, зачаровують. Подібні аристократичні краєзнавчі посиденьки не уявити без глибоких, проаналізованих і вичерпних оповідей неперевершеного Артура Арояна. Історія винаходу дагеротипа, кольорів фотоапарата, фото, долі великих фотографів. Зрозуміло, доступно. І, головне, вже прагнеш знати більше. Ось такі у нас ВЕЛИКІ ЗЕМЛЯКИ. Вивчаймо, шануймо....


Рекомендуем экскурсию "Кавові історії з Йосипом Хмелевським" для групп 10-20 человек в удобный для Вас день по согласованию с заведением.

Есть ВОПРОС? Напшите сообщение в ФЕЙСБУК! Или заполните форму "ЗАПРОС" на ГЛАВНОЙ странице вверху слева возле вкладки "Контакты"